SU HAKKINDA

SU HAKKINDA

 

Doğal Kaynak Suları, su çevrimi sırasında yer altında meteorolojik sular ile magma kaynaklı suların değişik oranlarda karışması ile oluşur. Bu oluşum esnasında yer altında farklı biçimde rezervuarlarda depolanır. Uygun jeolojik şartlarda doğal olarak oluşan bu sular bir veya daha fazla uygun kırık hatlar  ( faylar ) ile yeryüzüne kendiliğinden çıkarak doğal kaynak sularını oluştururlar.

AYDER Doğal Kaynak Suyu, Doğu Karadeniz Bölgesinin 1 numaralı ruhsatına sahip, kurulan ilk fabrikasıdır.

Hiçbir besin almadan yaklaşık 50 gün civarında bir süre yaşamını sürdüren insan vücudu su içmeden ancak birkaç gün canlı kalabilmektedir.

Cinsiyet ve yaş başta olmak üzere fiziksel aktivite ve spor, hava sıcaklığı, nem oranının düşüklüğü vs gibi unsurlar günlük su ihtiyacını belirlemektedir.

Normalde kalbimiz bir dakikada 5 lt. kanı vücuda pompalar. Bunun  % 20 - 22`si direkt böbreklere gider.  (Ağırlık olarak vücudun 300`de biri olan böbreklere kanın % 22`si gidiyor)  Bu da, dakikada 1200 ml; 24 saatte ise 1800 litre yapmaktadır. Günde böbreklere gelen 1800 litre sıvının

% 10`u süzülür ve 180 litre olarak böbrek tüplerini geçer. Böbrekler bunu % 99.3`ünü  geri emerek (Alınan sıvıya göre ihtiyacı belirleyerek) 1-1,5 lt. İdrarı oluşturup dışarı atarlar. Yani her gün 2 ton suyu işleyip sonuçta 1,5 litre idrar ile vücudun su dengesini korurlar.

Az sıvı alımı idrar yolu enfeksiyonu ve taş hastalığına neden olabilir

İçtiğiniz suyun kalitesine böbrekleriniz için çok dikkat edin

Günde 2 ton suyun süzülüp, % 99,3` ü tekrar emilerek su dengesinin ayarlandığı bu muazzam organların sağlığına çok dikkat edilmesi gerekir.

İçilen su ne kadar kaliteli olursa (sertliği az, iyon içeriği normal sınırlarda,  tadı iyi) böbrek sağlığı o kadar iyi korunacaktır.

AYDER Doğal Kaynak Suyu 7,3 pH değeri ile hafif alkali sular gurubuna girmekte, mineral yapısından kaynaklanan eşsiz bir lezzete sahiptir.

            AYDER Doğal Kaynak Suyu bugün sahip olduğu tesislerde AB standartlarında ve % 100 hijyenik koşullarda üretim yapmakta 0,20 L – 0,25 L Pet Bardak su / 0,5 L – 1,5 L – 5 L – 19 L dönüşümsüz pet şişe ile 19 L dönüşümlü polikarbon ( PC ) şişe üreterek tüketiciye sunulmaktadır.

Amacımız

Doğu Karadeniz Bölgesinin ilk doğal kaynak suyu ruhsatını alan AYDER Doğal Kaynak Suyu hijyenik ve en son teknolojiyle ürettiği ürünlerini tüketicisine ulaştırmada etkin çalışarak daha fazla insanımızın Doğal Kaynak suyu tüketimi ile yaşam kalitesini arttırmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.