Hakkımızda

Hakkımızda

 

Doğduğu Rize Armağan köyünden 1954 senesinde henüz 16 yaşında 2 tahta valizle gurbet de çalışmak için çıkan Cemal Cahit AKBENİZ 53 sene sonra köyüne dönerek Cemak Yapı Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurmuş, 05.12.2006 yılında Sağlık Bakanlığından alınan KS.53.01 numaralı ruhsat ile AYDER Doğal Kaynak Suyu nu üretmeye başlamıştır.

Halen çeşmelerinden gürül gürül akan suların içildiği bu bölgede o tarihte su fabrikası kurmak kurucumuz Cemal Cahit AKBENİZ beyin ne kadar ileri görüşlü olduğunun bir verisidir.

Doğu Karadeniz Bölgesinin ilk Doğal Kaynak Suyu fabrikası olan AYDER Doğal Kaynak Suyu fabrikası,  Türk Standartları Enstitüsü laboratuarları ve Kanada’da bulunan “Bodycote Testing Group” laboratuarlarında gerçekleştirilen analizler ile TSE belgesi almıştır.

            5200 m² kapalı, 7800 m² açık alan üzerine kurulu olan AYDER Doğal Kaynak Suyu fabrikası gelişen süre içerisinde üretim portföyünü de geliştirmiştir.

Halen 0,20 L-0,25 L Pet Bardak Su / 0,50 L– 1,5 L – 5 L ve 19 L Dönüşümsüz Pet Şişe ile 19 L Dönüşümlü Polikarbonat ( PC ) şişe üretimine devam etmektedir.

Kaçkar Dağları’ nın muhteşem doğasından süzülüp gelirken içine aldığı eşsiz mineraller den kaynaklanan olağan üstü lezzete sahip olan AYDER Doğal Kaynak Suyu, İnternational Taste & Quality İnstitute tarafından 2018 senesinde üstün lezzet ödülü kazanmıştır.

            Bugün Ülkemizde, Avrupa ülkelerinde ve Arap ülkelerinde lezzeti açısından özellikle tercih edilen AYDER Doğal Kaynak Suyu yeniliklerine ve yatırımlarına her zaman devam etmeyi bir ilke haline getirmiştir.